Beton Parke Taşları

Beton Parke Taşları Nedir ?

Beton parke, dış alan peyzaj düzenlemelerinde zemin örtücü olarak kullanılan taş modelleridir. Bu taşlar yapay yollarda üretilir. Bu yüzden kolayca şekil verilebilen beton parkelerin farklı ebat ve şekilleri mevcuttur. Şehir içlerinde veya park bahçe gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır. Beton parke modelleri birçok özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. Bunlardan ilki parke taşlarının doğal ve estetik bir görünüme sahip olmasıdır. Beton parkelerin bir diğer önemli özelliği ise birçok alanda kullanılabilen işlevsel bir yapıya sahip olmasıdır.

Beton parke modelleri uzun yıllar kullanılabilen yapı malzemeleridir. Dışarıdan gelebilecek darbe ve aşındırmalara karşı yüksek dirence sahiptir. Aynı zamanda yağmur suyuna karşı da dayanıklı taşlardır. Yağmur suyu taşın yüzeyinden süzülerek alt tabakalara veya tahliye sistemine iletilir. Tüm bu özellikleri sayesinde günümüzde şehir peyzajının önemli bir yapı elemanı niteliğindedir. Bu yüzden parke kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Beton Parke Taşları Nelerdir ?

Beton Parke Taşı Modelleri

Bazalt taşlar, genel itibariyle altıgen şeklinde bulunduğundan dekoratif amaçlı kullanımı da bir hayli yaygındır. 

Beton Parke Taşlarının Avantajları Nelerdir ?

Beton parke taşı dış mekân peyzaj düzenlemeleri, kaldırım veya yürüyüş yolu gibi alanlarda kullanılan bir zemin yapı malzemesidir. Bu taşlar çok işlevsel taşlar olup ve aynı zamanda estetik bir görünüme sahiptir.

Beton parke taşı modelleri farklı boyutlarda ve şekillerde olabilir. İhtiyaca göre üretim esnasında farklı kalıplar kullanılarak farklı taşlar üretilebilir.

Beton parkeler şehir planlama ve peyzajı için önem arz eden yapı malzemeleridir. Kalıp değiştirilerek aynı makine ile farklı şekillerde parke taşı üretilebilir. Kullanılan alanlara doğal ve sade bir görünüm kazandırır. Parke taşlarının diğer özellikleri şu şekildedir;

  • Mukavemeti yüksek zeminler tasarlanmasına imkân tanır
  • Estetik bir görünüme sahiptir
  • Farklı şekildeki beton parkelerle zemine farklı desenler yapılabilir
  • Su, güneş, don gibi doğal etkenlere karşı dayanıklıdır
  • Kolayca monte ve demonte edilebilir
  • Uzun yıllar kullanılabilir.

Beton Oluk Taşı Nedir ?

Oluk Taşı ; Diğer ismi ile Drenaj Taşı, yağmur sularını altyapı kanallarına ulaştırmak için kullanılan beton yapı elemanıdır. Yağmur sularını bordür taşlarına ve diğer beton malzemelerine zarar vermeden ve kullanım ömürlerini uzatmak için kullanılması gereken bir beton elemanıdır Beton Oluk Çeşitlerimiz  Su oluğu (gri renk) Su oluğu (kırmızı renk) Su…

Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Alın...